Motyle

Żaneta Urbanowska

religia: Zofia Dąbek
język angielski: Magdalena Wiórkowska

Kim są te sympatyczne dzieciaki? To MOTYLKI – przedszkolaki!

Kim są te sympatyczne dzieciaki? To MOTYLKI – przedszkolaki!

My dzieci z grupy ,,MOTYLKI„, jesteśmy wesołymi i ciekawymi wszystkiego, co nas otacza 5 i 6 – latkami.  Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata.  Dużo czasu spędzamy na nauce, wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności. Doskonale znamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, jesteśmy dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też poznajemy nowe techniki plastyczne
i uczestniczymy w konkursach. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Za rok część z nas powita szkoła, więc poznajemy litery, liczby, rozwiązujemy zagadki i rebusy. Chcemy się pochwalić, że wielu z nas próbuje już czytać
i pisać. Lubimy przychodzić do przedszkola, bo tu wesoło bawimy się z kolegami
i koleżankami, a każdy dzień niesie nowe i ciekawe wyzwania.

W roku szkolnym 2023/24 naszych podopiecznych czeka wiele atrakcji i nowatorskich form pracy. Wprowadzamy następujące cykle zajęć:

• „Kolorowe dni”  – zajęcia z zastosowaniem elementów pedagogiki zabawy, utrwalające kolory podstawowe i pochodne.
  • „Każdy jest kimś wyjątkowym” – o kształtowaniu postaw tolerancji, otwartości na drugiego człowieka.
  • „Kucharkowo” – podczas tych zajęć dzieci nie tylko będą samodzielnie przygotowywać kanapki i sałatki, ale również systematycznie poszerzać swoja wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania.

W ramach rozwijania mowy wdrażamy akcję „Miś Cobi twoim przyjacielem”– w każdy piątek jedno dziecko zabiera do domu naszego grupowego misia, z którym spędza weekend, a w poniedziałek dzieli się z kolegami wrażeniami i opowiada, jak spędziło z misiem czas.

Ponadto zapraszamy rodziców do promocji czytelnictwa i spotkań z bajką w ramach akcji „Rodzice czytają nam bajeczki”.

Dla naszych podopiecznych mamy również propozycję dzielenia się swoimi przeżyciami, wspomnieniami, przygodami tworząc wspólnie z rodzicami „Pamiętnik przedszkolaka – jak spędzam czas wolny?

Nie zapominamy również o celebrowaniu „Świąt nietypowych” wyzwalających twórcze
i kreatywne działania. Uczestniczymy w projektach i programach edukacyjnych: „Mamo, tato wolę wodę”, „Mali Wielcy Odkrywcy”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.